5 kroków do zdrowia

Spoty edukacyjne wydane w ramach Projektu KIK/68

Zapraszamy do obejrzenia spotów edukacyjnych wyprodukowanych w ramach ,,Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych" na zlecenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

W imieniu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przekazujemy - do wykorzystania przez organizatorów, służby medyczne i inne zainteresowane podmioty - ulotki wykonane w ośmiu wersjach językowych,  zawierające podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

PL 1

PL2

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego uczestników Światowych Dni Młodzieży, gości oraz mieszkańców Małopolski uprzejmie informujemy, iż Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznejw Krakowie, w czasie trwania ŚDM wykonywać będzie zadania związane z badaniami w sytuacji zatruć pokarmowych, zakażeń oraz potencjalnych zagrożeń zdrowia czy życia ludzi. 

W związku z tym, w okresie od 25 do 31 lipca br. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału, żywności i wody badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi od 1 sierpnia 2016 r.

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK DZIECI I MŁODZIEŻY "LATO 2016"

Każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży powinien zadbać o bezpieczne i higieniczne warunki dla uczestników, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Od 1 kwietnia 2016 r. obowiązują nowe zasady organizowania i nadzorowania wypoczynku dzieci i młodzieży. Nowe zasady organizowania i nadzorowania wypoczynku dzieci i młodzieży określają przepisy:

1) ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r., poz. 2156 z późn. zm.),

2) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz.U. z 2016 r., poz. 452).

Wymienione przepisy obowiązują wszystkich organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Wejście w życie nowych przepisów oznacza, że rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67, z późn. zm.) przestało obowiązywać.

Nadzór nad bezpiecznymi warunkami wypoczynku dzieci i młodzieży pod względem sanitarnohigienicznym sprawować będą pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa małopolskiego.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2016  WSSE w Krakowie