Konsultacje z grzyboznawcą

Szanowni Państwo informujemy, że w dniu 15.09.2017 (piątek) nie będą udzielane porady przez grzyboznawcę. Wszystkich zainteresowanych konsultacjami zapraszamy w poniedziałek tj. 18.09.2017.

Szkolenie „Bezpieczne grzybobranie”

mushroom 2279558 960 720Urozmaicają posiłki ale równie często są ich podstawą. Grzyby, bo o nich mowa na stałe wpisały się w tradycje polskiej kuchni a ich zbieranie to jedna z ulubionych form relaksu wielu Polaków. Mimo to, nadal funkcjonuje wiele mitów związanych z rozróżnianiem gatunków grzybów jadalnych i trujących. Umiejętność rozpoznawania grzybów jest niezbędna aby uniknąć zatrucia, które może być śmiertelne. Mając na względzie Państwa bezpieczeństwo Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie organizuje bezpłatne szkolenie „Bezpieczne grzybobranie” podczas, którego prelegenci rozwieją wszelkie wątpliwości.

Szkolenie będzie połączone z prezentacją i wystawą grzybów świeżych. Będzie możliwość konsultacji z grzyboznawcą. Na szkoleniu zostanie również poruszona tematyka "amatorskiej" uprawy grzybów m.in. pieczarek. 

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie letnim 2017

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa małopolskiego w okresie od 24.06.2017 r. do 31.08.2017 r. prowadzili nadzór nad warunkami wypoczynku dzieci i młodzieży. Wypoczynek zorganizowany był w postaci form wyjazdowych (obozy, kolonie) oraz w miejscu zamieszkania (półkolonie). Wypoczynek w formie wyjazdowej odbywał się w obiektach hotelowych, obiektach używanych okazjonalnie do wypoczynku (np. internaty, szkoły), a także w formie obozów pod namiotami.

Czytaj więcej...

Szczepienia.info

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny informuje, że od początku września działa nowa strona internetowa: www.szczepienia.info.

Celem jest przekazywanie bezstronnych, obiektywnych informacji na temat szczepionek i szczepień. Portal należy do sieci Vaccine Safety Net (VSN) i posiada akredytację WHO jako platforma wiedzy na temat szczepień dla rodziców i osób zainteresowanych tą tematyką. Informacje na portalu są przygotowywane przez ekspertów NIZP-PZH oraz współpracujących lekarzy wakcynologów, w oparciu o aktualne fakty naukowe.

link do strony Szczepienia.info: http://szczepienia.pzh.gov.pl/ 

Ponadto Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny zaprasza również do polubienia profilu na Facebooku www.facebook.com/Szczepienia.info oraz aktywny udział w dyskusjach w tym kanale.

 

Konferencja pt. „Edukuj zdrowo – żywienie w placówkach nauczania i wychowania”

colorful pencils with apple 1474015011U4gWojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie zaprasza na konferencję pt. „Edukuj zdrowo – żywienie w placówkach nauczania i wychowania”*. Konferencja odbywa się w ramach Kampanii „Zdrowe żywienie = mądre myślenie”.

Spotkanie odbędzie się we czwartek, 5 października 2017 r. w godzinach 10.00 – 14.00 w Urzędzie Miasta Krakowa (Sala Obrad, pl. Wszystkich Świętych 3-4). Od 9.30 do 10.00 będzie się odbywać rejestracja uczestników.

Celem konferencji jest przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek z zakresu edukacji konsumenckiej i żywieniowej oraz ułatwienie placówkom wdrażania działań służących kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.

Na spotkaniu poruszona zostanie tematyka neofobii żywieniowej jako jednej z przyczyn występowania niechęci do jedzenia. Prelegenci dostarczą uczestnikom wiedzy na temat tego jak czytać etykiety produktów spożywczych oraz jak prawidłowo je przechowywać.

Prelegentami będą przedstawiciele m.in. Polskiej Federacji Producentów Żywności, Banku Żywności, Kliniki Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia UJ CM, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów szkół oraz osób odpowiedzialnych za edukację żywieniową oraz żywienie dzieci w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.

Czytaj więcej...

Podsumowanie IX edycji programu „Czyste powietrze wokół nas”

Podsumowanie realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” w roku szkolnym 2016/2017Smok 1

W roku szkolnym 2016/2017 na terenie Małopolski realizowana była IX edycja programu „Czyste powietrze wokół nas”, skierowana do przedszkolaków z najstarszej grupy wiekowej, dzieci pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców i opiekunów.

Celem programu było przede wszystkim zwiększenie poziomu wiedzy dzieci na temat skutków palenia tytoniu, a także wykształcenie u nich umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których są narażone na działanie dymu tytoniowego.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie