5 kroków do zdrowia

Konferencja „Dopalacze – dlaczego są tak niebezpieczne?” – 4 listopada 2016 r.

Szanowni Państwo,

Główny Inspektor Sanitarny, Marek Posobkiewicz oraz Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Jarosław Foremny mają zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję na temat „Dopalacze – dlaczego są tak niebezpieczne?” która odbędzie się 4 listopada 2016 roku.

Celem konferencji jest przedstawienie zagrożeń dla zdrowia publicznego stwarzanych przez nowe narkotyki, mając na uwadze, że zwalczanie tzw. ,,dopalaczy” jest skuteczne, jeżeli profesjonalny system nadzoru jest powiązany z działaniami edukacyjnymi.

Adresatami wydarzenia są członkowie zespołów ratownictwa medycznego oraz personel szpitalnych oddziałów ratunkowych, pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, jak również przedstawiciele samorządów.

Udział w Konferencji jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji znajdą Państwo w zaproszeniu na konferencję oraz programie konferencji.

Zgłoszeń na konferencję można dokonywać telefonicznie (12 25 49 503) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w załączeniu formularz zgłoszeniowy.

 

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie  informuje, że w związku z dodatkowymi dniami wolnymi przypadającymi na 1 i 11 listopada 2016 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez laboratorium WSSE w Krakowie,

wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału i wody w zakresie monitoringu kontrolnego i przeglądowego do badań w dniach 31 października oraz 9 listopada 2016 r.

Jednocześnie informuję, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

Wiem co jem czyli o bezpiecznym grzybobraniu słów kilka - podumowanie szkolenia "Bezpieczne grzybobranie"

Sezon na grzyby trwa w najlepsze a amatorów grzybobrania wciąż przybywa. Jak się jednak okazuje, nie zawsze posiadana przez nas wiedza jest wystarczająca - co roku w Polsce dochodzi od kilku do kilkunastu zatruć grzybami.

W czwartek tj. 29.09, pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, jak co roku zadbali o bezpieczeństwo osób zbierających i spożywających grzyby, organizując w siedzibie stacji, szkolenie pt.: „Bezpieczne grzybobranie”.

Szkolenie składało się z dwóch części. Pierwszą z nich, dotyczącą rozpoznawania grzybów poprowadziła Pani Halina Hawryluk, grzyboznawca WSSE. Pani Halina zaprezentowała najchętniej zbierane przez Polaków grzyby jadalne oraz te trujące ze wskazaniem objawów towarzyszących zatruciu.

Drugą część szkolenia, poświęconą gatunkom grzybów rzadkich, poprowadził Prezes Stowarzyszenia "Na grzyby" oraz członek Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, pan Waldemar Czerniawski.

Po zakończonym szkoleniu jego uczestnicy mieli okazję zadawać prelegentom pytania oraz zobaczyć kolekcję grzybów zebranych przez pracowników sanepidu.

 

Kilka zdjęć z wydarzenia:

grzyby 02

grzyby 05

grzyby 12

grzyby 19

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

stan sanitarny 2015 okladka

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2016  WSSE w Krakowie