tło wydarzenia DM WSSE normal

4 DZIEŃ OTWARTY WSSE w Krakowie - podsumowanie

4 do napis

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie odbył się 4 Dzień Otwarty, podczas którego mieszkańcy Krakowa i okolic mieli możliwość zapoznania się z działalnością naszej instytucji, zwiedzić laboratorium, skorzystać z darmowych konsultacji specjalistycznych i badań profilaktycznych oraz skorzystać i zobaczyć wiele atrakcji.

W związku z tym, że w tym roku postawiliśmy na muzykę i sport, główną atrakcją był koncert Drużyny Mistrzów - Bosskiego Romana, którzy zaszczycili Nas swoją obecnością. Odbyły się także: pokaz Maksyma Riznyka – Mistrza Polski Street Workout, walki prezentowane przez FELIX BOXING GYM & B.B.B. SERCA KRAKOWA, pokaz freestyle basketball wykonany przez Andrzeja Adamczyka uczestnika Mam Talent.

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku z dodatkowymi dniami wolnym przypadającym na 1 i 3 maja 2017 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniach 1-3 maja 2017 r. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi 8 maja 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

KOMUNIKAT: 2 maja 2017 r. dniem wolnym od pracy w WSSE w Krakowie

informacjaInformacja o dodatkowym dniu wolnym od pracy i dniu pracującym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Informujemy, iż na podstawie zarządzenia Nr 2 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla

pracowników administracji rządowej:

1) dniem wolnym od pracy dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień: 2 maja 2017 r. (wtorek), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie nieczynna;

2) dniem pracującym dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień: 13 maja 2017 r. (sobota), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie czynna.

 

7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia

Jak co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, którego celem jest poruszanie tematów ważnych dla ludzi na całym świecie. Następstwem tego jest mobilizacja działań, które będą precyzyjnie skierowane na określone zagadnienia i problemy zdrowotne. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jestdepresja. Obchodom przyświeca hasło "Depresja - porozmawiajmy o niej".

Wg WHO - depresja jest chorobą, która charakteryzuje się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiały chorej osobie przyjemność. Często towarzyszy temu niezdolność do wykonywania codziennych czynności, a stan ten utrzymuje się co najmniej przez okres dwóch tygodni. Depresja może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć! Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z depresją boryka się ok. 300 milionów osób na całym świecie.

Do objawów depresji zalicza się m.in.:

ergt

Pamiętajmy! Depresji można zapobiegać i można ją leczyć!

Więcej informacji związanych z tą tematyką dostępnych jest na stronach m. in.:

  1. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
  2. Biura WHO w Polsce
  3. Głównego Inspektoratu Sanitarnego 

Czytaj więcej...

22 kwietnia 2017 - Zapraszamy na 4 DZIEŃ OTWARTY!

baner DO 2017

 Szanowni Państwo!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie 22 kwietnia 2017 roku w godzinach 10:00-15:00 organizuje 4 Dzień Otwarty, podczas którego mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli zapoznać się z działalnością naszej instytucji oraz Partnerów wspierających nas w organizacji wydarzenia. Dzień Otwarty ma charakter rodzinnego pikniku organizowanego na terenach zielonych należących do WSSE w Krakowie przy ul. Prądnickiej 76. W tym roku postawiliśmy na muzykę i sport ale nie zabraknie też atrakcji, do których już zdążyliśmy przyzwyczaić naszych gości:

- koncert Drużyny Mistrzów - Bosskiego Romana - godzina 12:00

- pokaz Maksyma Riznyka – Mistrza Polski Street Workout

- prezentacja strażackiego wyposażenia ratunkowo-gaśniczego - od godziny 11:00

- prezentacja radiowozu - od godziny 10:00

- pokazy sportów walki FELIX BOXING GYM & B.B.B. SERCA KRAKOWA,

- warsztaty robotów,

- gry i zabawy dla dzieci,

- zwiedzanie laboratorium,

- badania profilaktyczne i konsultacje specjalistyczne.

 

Pokazy sportowe rozpoczną sie około godziny 12:00.

Program 4 Dnia Otwartego będzie na bieżąco aktualizaowany.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i wspólnej zabawy.

 

Wydarzenie otrzymało patronat honorowy:

Józefa Pilcha - Wojewody Małopolskiego

Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego

 

Patronat medialny:

TVP3 Kraków

Radio Kraków

Miasto Pociech

Plakat DO 20

 

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku z dodatkowym dniem wolnym przypadającym na 17 kwietnia 2017 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniach 12 i 17 kwietnia 2017 r. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi 18 kwietnia 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

stan sanitarny 2015 okladka

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie