konferencja profilaktyka HIV

kampania "Mam czas rozmawiać"

kokardka 1  #mamczasrozmawiac

W piątek 17 listopada, rusza kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Tego samego dnia rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Rzucania Palenia

cigarette 484256 1920Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Początek akcji datowany jest na 1974 rok, kiedy to dziennikarz Lynn Smith zaapelował do czytelników swojej gazety by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów, co w  konsekwencji spowodowało, że 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. W kolejnych latach Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Inicjatywę rozpowszechniono także w wielu krajach na świecie, w tym od 1991 roku również w Polsce.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

Szanowni Państwo,

11 listopada 2017 roku, na terenie Miasta Krakowa jak i całej Małopolski, zgodnie z tradycją, organizowane będą uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Organizatorem ww. obchodów jest Pan Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

program Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

W związku z dniem wolnym przypadającym na 1 listopada, w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez laboratorium WSSE w Krakowie, WSTRZYMANE zostanie przyjmowanie próbek kału do badań w dniach 30 i 31 października 2017 r. (poniedziałek i wtorek).

Kał do badania można będzie oddać 6.11.2017 r.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie