Wizyta studentów programu Global Health w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Logo WSSE w Krakowie28 lutego 2017 r. już po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w WSSE w Krakowie grupę studentów Uniwersytetu w Kopenhadze, przebywających w Polsce w ramach programu Global Health. Dzięki wieloletniej współpracy z Instytutem Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum studenci mieli okazję zapoznać się z szeroką działalnością Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Podczas wizyty goście mieli okazję wysłuchać krótkiej historii inspekcji sanitarnej w Polsce. Pracownicy Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia przedstawili zakres działalności poszczególnych pionów WSSE w Krakowie, a także zaprezentowali przykłady działań edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez WSSE. Studenci wykazali szczególne zainteresowanie działalnością pionu żywności i żywienia oraz procedurami kontroli a także problematyką używania środków zastępczych oraz zadaniami jakie w tym zakresie wykonuje WSSE w Krakowie.

Wykłady i dyskusje zostały wzbogacone zwiedzaniem laboratorium WSSE, gdzie przedstawiono gościom tajniki badań wykonywanych w naszych laboratoriach.

Takie spotkania pozwalają na poszerzanie wiedzy obu stron z zakresu sposobu realizacji zadań zdrowia publicznego w różnych krajach. Dziękujemy gościom z Kopenhagi oraz przedstawicielom Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM za spotkanie i zapraszamy w przyszłym roku!

Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia
Data wprowadzenia: 1 marca 2017 r.
Data ostatniej aktualizacji: 1 marca 2017 r.

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie