7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia

Jak co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, którego celem jest poruszanie tematów ważnych dla ludzi na całym świecie. Następstwem tego jest mobilizacja działań, które będą precyzyjnie skierowane na określone zagadnienia i problemy zdrowotne. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jestdepresja. Obchodom przyświeca hasło "Depresja - porozmawiajmy o niej".

Wg WHO - depresja jest chorobą, która charakteryzuje się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiały chorej osobie przyjemność. Często towarzyszy temu niezdolność do wykonywania codziennych czynności, a stan ten utrzymuje się co najmniej przez okres dwóch tygodni. Depresja może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć! Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z depresją boryka się ok. 300 milionów osób na całym świecie.

Do objawów depresji zalicza się m.in.:

ergt

Pamiętajmy! Depresji można zapobiegać i można ją leczyć!

Więcej informacji związanych z tą tematyką dostępnych jest na stronach m. in.:

  1. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
  2. Biura WHO w Polsce
  3. Głównego Inspektoratu Sanitarnego 

 

Aleksandra Barszczewska

Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia

WSSE w Krakowie

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie