Komunikaty

UWAGA! I etap konkursu #Antydopalacze zakończony!

Informujemy, iż zakończony został I etap konkursu #Antydopalacze. Komisja konkursowa zadecydowała, że do II etapu zakwalifikowali się:

  • Marcin Jarosz - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych IM. INŻ. Józefa Marka Mszana Dolna
  • „Placik" - Zespół Szkół Nr. 4 w Nowym Sączu
  • Krzysztof Lichota 'KAWAS' - Zespół Szkół
  • Jakub Wiejak „WIEJAK” - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata Kraków
  • Dawid Wojtaczka - Zespół Szkół Nr. 4 w Nowym Sączu
  • Mateusz Gęza - Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Czarnym Dunajcu

 

Zwycięzcą I etapu GRATULUJEMY!!!

Jednocześnie przypominamy, że głosowanie w II etapie konkursu odbywa się od 1 – 7 maja na profilu Drużyny Mistrzów na Facebooku. Utwór, który otrzyma największą liczbę komentarzy zwycięży!

Więcej informacji dostępnych jest na profilu Drużyny Mistrzów.

Życzymy powodzenia!

Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w GALI FINAŁOWEJ, która odbędzie się w czerwcu. O szczegółach poinformujemy niebawem!

Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku z dodatkowymi dniami wolnym przypadającym na 1 i 3 maja 2017 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniach 1-3 maja 2017 r. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi 8 maja 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

KOMUNIKAT: 2 maja 2017 r. dniem wolnym od pracy w WSSE w Krakowie

informacjaInformacja o dodatkowym dniu wolnym od pracy i dniu pracującym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Informujemy, iż na podstawie zarządzenia Nr 2 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla

pracowników administracji rządowej:

1) dniem wolnym od pracy dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień: 2 maja 2017 r. (wtorek), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie nieczynna;

2) dniem pracującym dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień: 13 maja 2017 r. (sobota), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie czynna.

 

22 kwietnia 2017 - Zapraszamy na 4 DZIEŃ OTWARTY!

baner DO 2017

 Szanowni Państwo!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie 22 kwietnia 2017 roku w godzinach 10:00-15:00 organizuje 4 Dzień Otwarty, podczas którego mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli zapoznać się z działalnością naszej instytucji oraz Partnerów wspierających nas w organizacji wydarzenia. Dzień Otwarty ma charakter rodzinnego pikniku organizowanego na terenach zielonych należących do WSSE w Krakowie przy ul. Prądnickiej 76. W tym roku postawiliśmy na muzykę i sport ale nie zabraknie też atrakcji, do których już zdążyliśmy przyzwyczaić naszych gości:

- koncert Drużyny Mistrzów - Bosskiego Romana - godzina 12:00

- pokaz Maksyma Riznyka – Mistrza Polski Street Workout

- prezentacja strażackiego wyposażenia ratunkowo-gaśniczego - od godziny 11:00

- prezentacja radiowozu - od godziny 10:00

- pokazy sportów walki FELIX BOXING GYM & B.B.B. SERCA KRAKOWA,

- warsztaty robotów,

- gry i zabawy dla dzieci,

- zwiedzanie laboratorium,

- badania profilaktyczne i konsultacje specjalistyczne.

 

Pokazy sportowe rozpoczną sie około godziny 12:00.

Program 4 Dnia Otwartego będzie na bieżąco aktualizaowany.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i wspólnej zabawy.

 

Wydarzenie otrzymało patronat honorowy:

Józefa Pilcha - Wojewody Małopolskiego

Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego

 

Patronat medialny:

TVP3 Kraków

Radio Kraków

Miasto Pociech

Plakat DO 20

 

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku z dodatkowym dniem wolnym przypadającym na 17 kwietnia 2017 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniach 12 i 17 kwietnia 2017 r. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi 18 kwietnia 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

Ptasia grypa - zakaz targowiskowej sprzedaży mięsa drobiowego, mięsa ptaków łownych oraz jaj konsumpcyjnych i wylęgowych.

Szanowni Państwo,

informujemy i przypominamy, że zgodnie z punktem 2, paragraf 4, rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 10 stycznia 2017 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów: myślenickiego, krakowskiego ziemskiego i wadowickiego z późn. zm., w obszarze zagrożonym wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) zakazuje się targowiskowej sprzedaży mięsa drobiowego, mięsa ptaków łownych oraz jaj konsumpcyjnych i wylęgowych. Przestrzeganie zakazu jest niezbędne do zahamowania dalszego rozprzestrzeniania się wirusa i ograniczenia kosztów walki z zakażeniami.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o sprzedaży składników rzeczowych majątku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krakowie.

Ogłoszenie 1/2017 o sprzedaży składników rzeczowych majątku ruchomego w trybie aukcji na stronie internetowej (www.wsse.krakow.pl) Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Podstawa prawna:
§ 8 ust. 2 w zw. z § 26 ust. 1 oraz § 35 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2010 w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątkuruchomego, w który wyposażone są jednostki budżetowe (Dz. U. Nr 114, poz. 761).


1. Nazwa i siedziba organizatora aukcji:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, 31-202 Kraków ul. Prądnicka 76
NIP: 677-10-27-767, tel.: (12) 25 49 500, fax: (12) 416 20 93

Czytaj więcej...

Wzrost zachorowań na legionelozę wśród turystów z Unii Europejskiej powracających z Dubaju

W 2016 r. odnotowano wzrost zachorowań na legionelozę wśród turystów z UE powracających z Dubaju. Odnotowano 26 przypadków u osób, u których objawy występowały od 1 października 2016 r. Przypadki legionelozy są w dalszym ciągu notowane u osób, które odbyły podróż do Dubaju i u których objawy wystąpiły w ostatnich tygodniach, co oznacza, że istnieje potencjalnie stałe wspólne źródło narażenia na zakażenie bakteriami Legionella dla tych przypadków. Do dnia 21 grudnia 2016 r. odnotowano 12 przypadków w Wielkiej Brytanii, 4 w Holandii, 3 w Szwecji, 3 we Francji, 2 w Danii i po 1 w Niemczech i Belgii.

Źródło: Krajowy Punkt Centralny ds. Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych

Informacja o ogniskach wystąpienia grypy ptaków podtypu H5N8

Na terenie Polski oraz województwa małopolskiego odnotowujemy kolejne ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8.

Dotychczas nie stwierdzono przypadków zakażeń wirusem grypy typu A(H5N8) u ludzi i ocenia się, że ryzyko przeniesienia wirusa na człowieka w krajach Unii Europejskiej jest bardzo niskie. Analizy genetyczne wirusa wskazują, że wirus nadal jest głównie wirusem ptasim, bez szczególnego powinowactwa do człowieka.
Jednak ze względu na to, że wirus należy do grupy wirusów H5Nx i jest genetycznie spokrewniony z wirusami H5N1 i H5N6, które były przyczyną zachorowań u ludzi, nie można wykluczyć możliwości zakażenia człowieka również i tym wirusem.
Należy podkreślić, iż szczepienie przeciwko grypie sezonowej działa ochronnie również w przypadku ww. wirusa.

(źródło: Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii, Główny Inspektor Sanitarny, WHO, ECDC)

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi prowadzenia badań laboratoryjnych pod kątem rzekomego występowania czynników niebezpiecznych dla zdrowia w tzw. „Świeżakach” (maskotkach promocyjnych sieci sklepów „Biedronka”), informujemy że w Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie takie badania nie były wykonywane.

Z poważaniem,

Elżbieta Kuras
rzecznik prasowy
WSSE w Krakowie

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

stan sanitarny 2015 okladka

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie