Komunikaty

KOMUNIKAT: 16 czerwca 2017 r. dniem wolnym od pracy w WSSE w Krakowie

informacja 

Informacja o dodatkowym dniu wolnym od pracy i dniu pracującym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie:

 

 

Informujemy, iż na podstawie zarządzenia Nr 2 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla pracowników administracji rządowej:

  • dniem wolnym od pracy dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień:

         - 16 czerwca 2017 r. (piątek), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie nieczynna;

  • dniem pracującym dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień:

         - 24 czerwca 2017 r. (sobota), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie czynna.

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku z dodatkowymi dniami wolnym przypadającymi na 15 i 16 czerwca 2017 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniach 13 i 14 czerwca 2017 r. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi 19 czerwca 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

UWAGA! I etap konkursu #Antydopalacze zakończony!

Informujemy, iż zakończony został I etap konkursu #Antydopalacze. Komisja konkursowa zadecydowała, że do II etapu zakwalifikowali się:

  • Marcin Jarosz - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych IM. INŻ. Józefa Marka Mszana Dolna
  • „Placik" - Zespół Szkół Nr. 4 w Nowym Sączu
  • Krzysztof Lichota 'KAWAS' - Zespół Szkół
  • Jakub Wiejak „WIEJAK” - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata Kraków
  • Dawid Wojtaczka - Zespół Szkół Nr. 4 w Nowym Sączu
  • Mateusz Gęza - Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Czarnym Dunajcu

 

Zwycięzcą I etapu GRATULUJEMY!!!

Jednocześnie przypominamy, że głosowanie w II etapie konkursu odbywa się od 1 – 7 maja na profilu Drużyny Mistrzów na Facebooku. Utwór, który otrzyma największą liczbę komentarzy zwycięży!

Więcej informacji dostępnych jest na profilu Drużyny Mistrzów.

Życzymy powodzenia!

Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w GALI FINAŁOWEJ, która odbędzie się w czerwcu. O szczegółach poinformujemy niebawem!

Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku z dodatkowymi dniami wolnym przypadającym na 1 i 3 maja 2017 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniach 1-3 maja 2017 r. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi 8 maja 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

KOMUNIKAT: 2 maja 2017 r. dniem wolnym od pracy w WSSE w Krakowie

informacjaInformacja o dodatkowym dniu wolnym od pracy i dniu pracującym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Informujemy, iż na podstawie zarządzenia Nr 2 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla

pracowników administracji rządowej:

1) dniem wolnym od pracy dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień: 2 maja 2017 r. (wtorek), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie nieczynna;

2) dniem pracującym dla pracowników WSSE w Krakowie jest dzień: 13 maja 2017 r. (sobota), w tym dniu WSSE w Krakowie będzie czynna.

 

22 kwietnia 2017 - Zapraszamy na 4 DZIEŃ OTWARTY!

baner DO 2017

 Szanowni Państwo!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie 22 kwietnia 2017 roku w godzinach 10:00-15:00 organizuje 4 Dzień Otwarty, podczas którego mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli zapoznać się z działalnością naszej instytucji oraz Partnerów wspierających nas w organizacji wydarzenia. Dzień Otwarty ma charakter rodzinnego pikniku organizowanego na terenach zielonych należących do WSSE w Krakowie przy ul. Prądnickiej 76. W tym roku postawiliśmy na muzykę i sport ale nie zabraknie też atrakcji, do których już zdążyliśmy przyzwyczaić naszych gości:

- koncert Drużyny Mistrzów - Bosskiego Romana - godzina 12:00

- pokaz Maksyma Riznyka – Mistrza Polski Street Workout

- prezentacja strażackiego wyposażenia ratunkowo-gaśniczego - od godziny 11:00

- prezentacja radiowozu - od godziny 10:00

- pokazy sportów walki FELIX BOXING GYM & B.B.B. SERCA KRAKOWA,

- warsztaty robotów,

- gry i zabawy dla dzieci,

- zwiedzanie laboratorium,

- badania profilaktyczne i konsultacje specjalistyczne.

 

Pokazy sportowe rozpoczną sie około godziny 12:00.

Program 4 Dnia Otwartego będzie na bieżąco aktualizaowany.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i wspólnej zabawy.

 

Wydarzenie otrzymało patronat honorowy:

Józefa Pilcha - Wojewody Małopolskiego

Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego

 

Patronat medialny:

TVP3 Kraków

Radio Kraków

Miasto Pociech

Plakat DO 20

 

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku z dodatkowym dniem wolnym przypadającym na 17 kwietnia 2017 r. w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniach 12 i 17 kwietnia 2017 r. wstrzymane zostanie przyjmowanie próbek kału badanych odpłatnie na zlecenie dla klienta zewnętrznego.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi 18 kwietnia 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku wystąpienia ewentualnych zatruć pokarmowych oraz w niektórych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbek.

Ptasia grypa - zakaz targowiskowej sprzedaży mięsa drobiowego, mięsa ptaków łownych oraz jaj konsumpcyjnych i wylęgowych.

Szanowni Państwo,

informujemy i przypominamy, że zgodnie z punktem 2, paragraf 4, rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 10 stycznia 2017 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów: myślenickiego, krakowskiego ziemskiego i wadowickiego z późn. zm., w obszarze zagrożonym wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) zakazuje się targowiskowej sprzedaży mięsa drobiowego, mięsa ptaków łownych oraz jaj konsumpcyjnych i wylęgowych. Przestrzeganie zakazu jest niezbędne do zahamowania dalszego rozprzestrzeniania się wirusa i ograniczenia kosztów walki z zakażeniami.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o sprzedaży składników rzeczowych majątku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krakowie.

Ogłoszenie 1/2017 o sprzedaży składników rzeczowych majątku ruchomego w trybie aukcji na stronie internetowej (www.wsse.krakow.pl) Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Podstawa prawna:
§ 8 ust. 2 w zw. z § 26 ust. 1 oraz § 35 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2010 w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątkuruchomego, w który wyposażone są jednostki budżetowe (Dz. U. Nr 114, poz. 761).


1. Nazwa i siedziba organizatora aukcji:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, 31-202 Kraków ul. Prądnicka 76
NIP: 677-10-27-767, tel.: (12) 25 49 500, fax: (12) 416 20 93

Czytaj więcej...

Wzrost zachorowań na legionelozę wśród turystów z Unii Europejskiej powracających z Dubaju

W 2016 r. odnotowano wzrost zachorowań na legionelozę wśród turystów z UE powracających z Dubaju. Odnotowano 26 przypadków u osób, u których objawy występowały od 1 października 2016 r. Przypadki legionelozy są w dalszym ciągu notowane u osób, które odbyły podróż do Dubaju i u których objawy wystąpiły w ostatnich tygodniach, co oznacza, że istnieje potencjalnie stałe wspólne źródło narażenia na zakażenie bakteriami Legionella dla tych przypadków. Do dnia 21 grudnia 2016 r. odnotowano 12 przypadków w Wielkiej Brytanii, 4 w Holandii, 3 w Szwecji, 3 we Francji, 2 w Danii i po 1 w Niemczech i Belgii.

Źródło: Krajowy Punkt Centralny ds. Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie