"Trzymaj formę"

Ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę!” opracowany z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, jako realizacja zaleceń  strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia oraz Narodowej Strategii opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.

Cel programu:

Poprawa sposobu odżywiania i promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Cel szczegółowe:

  • zwiększenie wiedzy dotyczącej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej
  • dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonej na opakowaniach produktów spożywczych
  • kształtowania postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej
  • rozszerzenie asortymentu sklepików szkolnych o zalecane produkty
  • propagowanie zdrowego stylu życia.

Adresaci programu:

Uczniów szkół gimnazjalnych (klas I-III) oraz szkół podstawowych (klas V-VI).

Realizacja programu oparta jest na metodzie projektu, dzięki której uczniowie wspólnie z nauczycielami, rodzicami i środowiskiem lokalnym, opracowują najlepsze i najciekawsze metody propagowania zasad zdrowego stylu życia zarówno w szkole i w rodzinie. Program rozpoczęto w roku szkolnym 2006/2007. Obecnie trwa IX edycja.

Kontakt:
tel. 12 25 49 429
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podsumowanie XI edycji programu "Trzymaj Formę!"

Obraz1W programie Trzymaj Formę! w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyło łącznie 771 szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu woj. małopolskiego. Łączna liczba uczniów biorących udział w programie w Małopolsce wyniosła 56 795! Program od wielu lat cieszy się dużą popularnością, co potwierdza fakt, iż aż 75% szkół uczestniczących w XI edycji wskazało, że uczestniczy w programie od I edycji!

Czytaj więcej...

Krajowe podsumowanie VII edycji programu "Trzymaj Formę!"

W roku szkolnym 2012/13 Państwowa Inspekcja Sanitarna realizowała VII edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Trzymaj Formę!” na terenie 16 województw. Działaniami programowymi zostali objęci uczniowie V i VI klas szkół podstawowych oraz I-III klas gimnazjalnych na terenie całego kraju.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie