„TOB3CIT (Tobacco Free Cities)"
Odświeżamy nasze miasta

Projekt współfinansowany przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease), we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc (World Lung Foundation). Obie organizacje są zrzeszone w ramach Inicjatywy Bloomberga, założonej przez Michaela Bloomberga, burmistrza Nowego Jorku, realizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną od 1 października 2011 roku.

Cele główne projektu:

  • wzmocnienie realizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r., Nr 10, poz. 55 z późn. zm.) poprzez egzekucje zapisów w zakresie przestrzegania zakazu palenia oraz oznakowania stref bezdymnych, prowadzą w ramach nadzoru bieżącego przez funkcjonariuszy Państwowej Inspekcji Sanitarnej
  • wzmocnienie przestrzegania ustawy poprzez kampanię społeczną informującą o obowiązujących regulacjach w zakresie miejsc wolnych od dymu tytoniowego oraz konsekwencjach zdrowotnych używania tytoniu (czynne i bierne palenie.)

Adresaci projektu: osoby dorosłe

Od 1 czerwca do 30 listopada 2012 r. w ramach projektu realizowana była wojewódzka kampanii społeczna „Małopolska wolna od dymu tytoniowego”. Kampania, której głównym celem było wzmocnienie realizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych dotyczyła edukacji pracodawców, pracowników i klientów zakładu pracy w celu eliminacji zagrożenia dymem tytoniowym w zakładzie pracy.
Projekt realizowany będzie do  30.09.2013 r.

 

Koordynator wojewódzki programu Magdalena Droździk
tel. 12 25 43 421
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT - Raport

W związku z zakończeniem realizacji drugiej, ostatniej edycji Projektu "Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT" przeprowadzone zostało podsumowujące ogólnopolskie badania sondażowe postaw Polaków wobec palenia tytoniu. W załączeniu elektoroniczna wersja raportu wraz z porównaniem bieżących wyników z wynikami analogicznych badań w latach 2009 i 2011.

Czytaj więcej...

Podsumowanie szkoleń TOB3CIT

W dniu 21 czerwca 2013 r. szkoleniem dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej  w Zakopanem i Straży Gminnej w Kościelisku  zakończono cykl szkoleń w zakresie realizacji polityki zdrowotnej dotyczącej tworzenia stref wolnych od dymu tytoniowego,  w ramach projektu ,,Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)” .

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie