Światowy Tydzień Szczepień

tydzień szczepień

Już po raz XII w dniach 24 – 30 kwietnia obchodzony jest Światowy Tydzień Szczepień. Wydarzenie to ma na celu promowanie wykonywania szczepień w celu ochrony przed chorobami ludzi w każdym wieku. Uodpornienie uzyskane w efekcie wykonania szczepienia pozwala uniknąć milionów zgonów rocznie na całym świecie.

Szczepienia uznawane są za jedne z najbardziej skutecznych i opłacalnych interwencji medycznych na świecie. Głównym celem Tygodnia Szczepień prowadzonego w 2017 r. jest wzrost świadomości ludzi na temat roli pełnego uodpornienia utrzymanego przez okres całego życia. W ramach prowadzonej kampanii Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz partnerzy podkreślają, że szczepienia są najważniejszym globalnym priorytetem inwestycyjnym w ochronie zdrowia. Rutynowe szczepienia są budulcem podstawowej opieki zdrowotnej. Szczepienia ochronne są najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem ochrony przed wieloma chorobami zakaźnymi.

Tegorocznemu Światowemu Tygodniowi Szczepień przyświeca hasło: #Szczepionki działają! (#Vaccineswork).

Więcej informacji a temat tegorocznych obchodów znajdą Państwo na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia www.who.int/campaigns/immunization-week/2017/en/.

Zapraszamy również do przeczytania artykułów na naszym portalu o szczepieniach m. in. Fakty i mity o szczepieniach http://5krokowdozdrowia.pl/fakty-i-mity-na-temat-szczepien-czesc-i/ , http://5krokowdozdrowia.pl/fakty-i-mity-na-temat-szczepien-czesc-ii/.

 

 

Natalia Synowska
Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia
Data wprowadzenia: 26 kwietnia 2017 r.
Data ostatniej aktualizacji: 26 kwietnia 2016 r.

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie