Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą

krecimniebezpnadwoda logoMinister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zainicjował akcję pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą", która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały edukacyjno-informacyjne, m.in.: informatory oraz naklejki. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs filmowy - Filmowy przeWODNIK promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.

BEZPIECZNE WAKACJE mini

Więcej informacji dot. akcji znajdą Państwo na stronie:

https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=9349

 

Aleksandra Barszczewska
Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia
Data wprowadzenia: 26 czerwca 2017
Data ostatniej aktualizacji: 26 czerca 2017

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie