Konferencja pt. „Edukuj zdrowo – żywienie w placówkach nauczania i wychowania”

colorful pencils with apple 1474015011U4g

BRAK MIEJSC

Z przykrością informujemy, że limit miejsc na konferencję został wyczerpany. Jednocześnie zapraszamy do śledzenia strony internetowej WSSE w Krakowie: www.wsse.krakow.pl, na której będą pojawiać się informacje o organizowanych przez nas konferencjach i szkoleniach.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie zaprasza na konferencję pt. „Edukuj zdrowo – żywienie w placówkach nauczania i wychowania”*. Konferencja odbywa się w ramach Kampanii „Zdrowe żywienie = mądre myślenie”.

Spotkanie odbędzie się we czwartek, 5 października 2017 r. w godzinach 10.00 – 14.00 w Urzędzie Miasta Krakowa (Sala Obrad, pl. Wszystkich Świętych 3-4). Od 9.30 do 10.00 będzie się odbywać rejestracja uczestników.

Celem konferencji jest przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek z zakresu edukacji konsumenckiej i żywieniowej oraz ułatwienie placówkom wdrażania działań służących kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.

Na spotkaniu poruszona zostanie tematyka neofobii żywieniowej jako jednej z przyczyn występowania niechęci do jedzenia. Prelegenci dostarczą uczestnikom wiedzy na temat tego jak czytać etykiety produktów spożywczych oraz jak prawidłowo je przechowywać.

Prelegentami będą przedstawiciele m.in. Polskiej Federacji Producentów Żywności, Banku Żywności, Kliniki Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia UJ CM, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów szkół oraz osób odpowiedzialnych za edukację żywieniową oraz żywienie dzieci w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.

 

Zdjęcie: www.pixabay.com

Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia
Data wprowadzenia: 6 września 2017
Data ostatniej aktualizacji: 21 września 2017

 

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie