Aplikacja kontrolna SAC

Statystyczna Aplikacja Kontrolna (SAC) jest narzędziem informatycznym wspomagającym przeprowadzanie kontroli obiektów.

Celem wdrażania aplikacji kontrolnej jest:

·         Standaryzacja i usprawnienie procesu kontroli

·         Jedna baza danych

·         Bieżący monitoring

·         Usprawnienie procesu sprawozdawczego

·         Ułatwienie przeprowadzania analiz

Dane zebrane w aplikacji kontrolnej dostarczą danych statystycznych, materiałów do przeprowadzania analiz, ocen ryzyka i pozwolą na usprawnienie rozpoczętego procesu standaryzacji systemu nadzoru i podjęcie działań edukacyjnych w obszarach, w których najczęściej występują nieprawidłowości oraz efektywne i skuteczne planowanie środków na działania inspekcji sanitarnej.

Pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzający kontrole obiektu korzystając z laptopa loguje się do aplikacji kontrolnej i na bieżąco zapisuje cały proces począwszy od przeprowadzenia analizy ryzyka aż do ustaleń pokontrolnych. Następnie protokół kontroli jest drukowany na miejscu kontrolowanego obiektu.

Przedsiębiorca może dokonać samooceny stanu sanitarno-higienicznego swojego obiektu i stwierdzić, który obszar nie spełnia określonych przepisami prawa wymogów. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce mogą Państwo podjąć działania naprawcze we własnym zakresie celem jej eliminacji.

Możliwość dokonania samooceny przez przedsiębiorcę jest możliwa po uzyskaniu wraz z zawiadomieniem o zamiarze wszczęcia kontroli, indywidualnego loginu i hasła.

Poniżej znajduje się Instrukcja postepowania w zakresie dokonania samokontroli.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Stan sanitarny woj. malopolskiego 2016

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2017  WSSE w Krakowie