Komiks - SZCZEPIENIA DZIAŁAJĄ - stopSTOPNOP.pl

Zapraszamy do zapoznania się z komiksem, opracowanym przez grupę STOPstopnop.pl, na podstawie oryginału dostępnego na serwisie medicum.com, pod linkiem: https://medium.com/the-nib/vaccines-work-here-are-the-facts-5de3d0f9ffd0.

Znajdziecie tam informacje na temat szczepień ochronnych i uzasadnienia dla ich powszechnego stosowania. Mamy nadzieję, że ciekawy sposób zaprezentowania informacji o szczepieniach ochronnych pozwoli zapoznać się z najciekawszymi faktami.

Aby przeczytać komiks, kliknij w obrazek lub pobierz załącznik do artykułu.

Czytaj więcej...

Wypoczynek dzieci i młodzieży „ZIMA 2015”

Czas wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży szkolnej przypada w roku szkolnym 2014/2015 r. w okresie od 19 stycznia do 1 marca. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na wypoczynek poza miejsce zamieszkania, inne spędzą ferie w swojej miejscowości, m.in. na półkoloniach organizowanych przez placówki oświatowo-wychowawcze, świetlice szkolne, młodzieżowe domy kultury, ośrodki sportowe. Niezależnie od formy, organizatorzy wypoczynku mają za zadanie zapewnić dzieciom zdrowe, bezpieczne i higieniczne warunki pobytu.

Czytaj więcej...

Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!

Rozpoczyna się ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem ,,Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!” realizowana w ramach ,,Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Celem kampanii  jest zwiększenie wiedzy na temat skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych, a także ograniczenie ich stosowania. Kampania skierowana jest do kobiet w wieku prokreacyjnym, ciężarnych oraz ich rodzin i bliskich.

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonych materiałów kampanijnych:

Czytaj więcej...

Jubileusz 95-lecia służb sanitarnych w Polsce

W roku 2014 Państwowa Inspekcja Sanitarna świętowała dwa znamienite jubileusze: 95-lecie powstania służb sanitarno-epidemiologicznych w Polsce oraz 60-lecie funkcjonowania Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Od momentu powstania, Inspekcja Sanitarna rozwija się i modernizuje, by jak najlepiej wypełniać swoją misję i czuwać nad bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców naszego kraju. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu zapleczu badawczemu oraz fachowej kadrze specjalistów, pracujących w strukturach Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zapraszamy do zapoznania się z filmem powstałym z okazji jubileuszu PIS i prześledzenia, jak na przestrzeni lat zmieniały się służby sanitarne w Polsce.

http://youtu.be/pyONwOsFYEU

Czytaj więcej...

Wzór wniosku o wygaszenie zezwolenia

Wzór wniosku na wygaszenie zezwoleń wydanych przez Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego  na uruchamianie i stosowanie aparatu (ów) rentgenowskiego (ich) do celów diagnostyki medycznej / radiologii zabiegowej / radioterapii powierzchniowej i radioterapii schorzeń nienowotworowych oraz uruchamianie pracowni stosujących aparaty  rentgenowskie w ww. celach medycznych: diagnostyki medycznej / radiologii zabiegowej / radioterapii powierzchniowej i radioterapii schorzeń nienowotworowych.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2015  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie