5 kroków do zdrowia

 


 

„Dopal Dopalaczom. Wolni od narkotyków – kreatywni w życiu.” Jak budować szkolną profilaktykę?

W roku ubiegłym, z inicjatywy Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we współpracy z partnerami, w ramach kampanii „Dopal Dopalaczom. Wolni od narkotyków – kreatywni w życiu.” przeprowadzony został cykl konferencji szkoleniowych dla pedagogów małopolskich gimnazjów. Podczas konferencji poruszane były ważne tematy dotyczące zagrożenia dla zdrowia jakie niesie używanie środków zastępczych, potocznie zwanych dopalaczami, oraz sposoby minimalizowania ryzykownych zachowań prowadzących do ich używania. Działania podejmowane w ramach kampanii są odpowiedzią na narastający problem odurzania się młodzieży. Z opinii toksykologów, lekarzy oraz terapeutów uzależnień wynika, iż liczba osób sięgających po tzw. dopalacze nieustannie rośnie. Trudność w walce ze środkami zastępczymi stanowi ich wysoka dostępność oraz niskie ceny. Niebezpieczeństwo stosowania dopalaczy jest bardzo duże, a konsekwencje ich przyjmowania mogą być nieodwracalne, niszcząc zdrowie,  nawet prowadząc do zgonu.

Czytaj więcej...

Dzień 24 grudnia 2015 r. dniem wolnym od pracy w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Informujemy, iż działając na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1502 z późn. zm.) oraz w związku z treścią zarządzenia Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Nr 6/2015 z dnia 22 stycznia 2015 r. w sprawie wyznaczenia dodatkowych dni wolnych od pracy informuję, dzień 24 grudnia 2015 r. został ustalony dodatkowym dniem wolnym od pracy dla pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Jednocześnie informujemy, iż Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie pozostaje cały czas w gotowości do realizacji zadań kryzysowych.

 

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań w okresie pomiędzy świętami

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku ze zbliżającymi się świętami, w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi,
wstrzymuje przyjmowanie próbek:

  • kału                                           w dniach od 21 do 23 grudnia 2015 r.
                                                       w dniach od 30 grudnia 2015 r. do 8 stycznia 2016 r.
  • żywności i wody                      w dniach od 21 grudnia 2015 r. do 8 stycznia 2016 r.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi od 11 stycznia 2016 r.

Jednocześnie Stacja zapewnia, że w przypadku zatruć pokarmowych oraz w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbki.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2016  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie