30 sierpnia 2014 r. - bezpłatne seminarium nt. profilaktyki zakażeń HIV

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz Stowarzyszenie ,,Nadzieja Rodzinie” serdecznie zapraszają lekarzy na Seminarium szkoleniowo – edukacyjne dot. profilaktyki zakażeń HIV, które odbędzie się dnia 30.08.2014r., w godzinach 11.00-16.00 w Sali konferencyjnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krakowie, przy ul. Prądnickiej 76.

Czytaj więcej...

28 lipca Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby

 

Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby, to coroczne święto, ustanowione przez  Światową Organizację Zdrowia (WHO), obchodzone 28 lipca w dzień urodzin prof. Barucha Samuela Blumberga - laureata Nagrody Nobla, odkrywcy wirusa zapalenia wątroby typu B.
Obchody tego święta mają na celu zwiększenie świadomości i pogłębienie wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby oraz chorób, które są nim wywołane, a także podjęcie intensywnych działań na rzecz walki z WZW.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie dla osób podróżujących do Gwinei, Liberii oraz Sierra Leone w związku z epidemią gorączki Ebola

WHO informuje o utrzymującej się epidemii gorączki krwotocznej Ebola w Gwinei, Liberii oraz Sierra Leone. Do dnia 17 lipca 2014 r. w Gwinei, Sierra Leone i Liberii odnotowano łącznie 1048 zachorowań, w tym 632 śmiertelne. WHO potwierdza, że sytuacja epidemiologiczna w regionie jest poważna, w szczególności w Sierra Leone i Liberii, gdzie po pierwotnym okresie niskiej zachorowalności, obecnie liczba przypadków wzrasta gwałtownie.

Czytaj więcej...

8 Lipca 2014 roku Rada Ministrów przyjęła Program Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Cele i Zadania na lata 2014-2018

Zadania Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały określone w zadaniu 2.: „Skuteczna ochrona przed dymem tytoniowym”, tj.:
1.    Przeprowadzanie kampanii informacyjnych poprzedzających i towarzyszących wprowadzaniu nowych rozwiązań prawnych;
2.   Mobilizowanie środowisk lokalnych do realizacji własnych projektów mających na celu tworzenie przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego;
3.   Systematyczna i skuteczna egzekucja przestrzegania zapisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,
oraz w zadaniu 4. Programu: ”Informacja i ostrzeganie o ryzyku zdrowotnym związanym z używaniem tytoniu”, tj.:
1.    Organizowanie ogólnokrajowych kampanii społecznych, w tym:
- Światowy Dzień bez Tytoniu ogłaszany przez Światową Organizację Zdrowia,
- Światowy Dzień Rzucania Palenia;
2.    Organizowanie konferencji, narad, szkoleń, punktów informacyjno-edukacyjnych;
3.    Prowadzenie działań edukacyjnych i programów skierowanych do dzieci i młodzieży, ukazujących źródła i istotę zagrożeń toksycznymi i rakotwórczymi składnikami dymu tytoniowego;
4.    Wydawanie i dystrybucja materiałów oświatowo-zdrowotnych.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2014  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie