IV Ogólnopolski Dzień Szczepień

Celem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Szczepień jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszego sposobu zapobiegania chorobom oraz poprawa społecznej wiedzy na temat korzyści wynikających ze stosowania szczepień a także konieczności poszerzania dostępu do tego rodzaju profilaktyki.

Ogólnopolski Dzień Szczepień, to nie jest jednodniowa akcja. Każdego roku akcja edukacyjno-informacyjna rozpoczyna się w kwietniu i trwa do grudnia. Działania prowadzone są w wielu polskich miastach.

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem, w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi, wstrzymuje przyjmowanie próbek:

·      kału              w okresie od 18 grudnia 2014 r. do 06 stycznia 2015 r.
·     
żywności      w okresie od 22 grudnia 2014 r. do 06 stycznia 2015 r.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi od 07 stycznia 2015 r.

Jednocześnie Stacja zapewnia, że w przypadku zatruć pokarmowych, w sytuacjach zagrożenie zdrowia lub życia standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbki.

1 GRUDNIA – Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS, to coroczne święto obchodzone 1 GRUDNIA z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Święto ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat HIV/AIDS oraz zwrócenie uwagi na potrzebę walki z AIDS.  

W latach 2011 – 2015 obchody przebiegają pod hasłem: Dążymy do zera: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS”.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - 20 listopada 2014 r

Dzień ten ma już 40-letnią tradycję. W 1974 roku dziennikarz Lynn Smith zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów -  w efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone powodzeniem akcji uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach - od 1991 roku także w Polsce.

Celem akcji jest  motywowanie palaczy do zerwania z nałogiem oraz ukazanie korzyści z życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2014  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie