Konferencja "Badam się, więc jestem - profilaktyka raka szyjki macicy i raka piersi"

W dniu 27 października 2014 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Badam się, więc jestem – profilaktyka raka szyjki macicy i raka piersi” organizowana we współpracy z Małopolskim Kuratorem Oświaty i Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Krakowie.

Czytaj więcej...

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 października 2014 r. w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2015

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia (poz. 72) ogłoszony został Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 października 2014 r. w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2015, udostępniony na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, pod adresem:

http://www.gis.gov.pl/ckfinder/userfiles/files/EP/szczepienia/PSO_2015.pdf

 

Data wprowadzenia: 31.10.2014 r.

Data ostatniej aktualizacji: 31.10.2014 r.

Wstrzymanie przyjmowania próbek do badań w dniach przed Wszystkimi Świętymi

Oddział Laboratoryjny Mikrobiologii Klinicznej oraz Oddział Laboratoryjny Badania Żywności Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, informuje, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych wypadającym w sobotę, w celu zachowania postępowania diagnostycznego zgodnego z procedurami badawczymi wstrzymuje przyjmowanie próbek:

1) kału do badań na nosicielstwo, ogólnych badań bakteriologicznych kału, badań diagnostycznych w kierunku Salmonella i Shigella (chory, ozdrowieniec, styczność, nosiciel ) oraz do badań w kierunku pasożytów jelitowych człowieka w okresie od 30 – 31  października  2014 roku.

2) próbek żywności do badań mikrobiologicznych w okresie od 27 – 31 października 2014 roku

 

Wznowienie przyjmowania próbek do badań od 3 listopada 2014 r.

Czytaj więcej...

20 PAŹDZIERNIKA - Światowy Dzień Osteoporozy

20 października przypada Światowy Dzień Osteoporozy mający na celu zwiększenie świadomości, poprawę profilaktyki, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz chorób metabolicznych kości. Pierwsze obchody zostały zorganizowane w 1996 r., przez Brytyjskie Narodowe Towarzystwo Osteoporozy (United Kingdom's National Osteoporosis Society), przy wsparciu Komisji Europejskiej. Od roku 1997, dzień ten organizowany jest przez Międzynarodową Fundację Osteoporozy (International Osteoporosis Foundation).

Osteoporoza jest chorobą kości, w której dochodzi do ubytku masy kostnej, zmniejszenia gęstości oraz ich wytrzymałości. Kości stają się kruche i łatwo ulegają złamaniom.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2014  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie