SZKOLENIE Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII –DOPALACZE, NOWE SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE. W RAMACH KAMPANII INFORMACYJNEJ POD HASŁEM „DOPAL DOPALACZOM”, REALIZOWANEJ PRZEZ PAŃSTWOWĄ INSPEKCJĘ SANITARNĄ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje, że 31 marca 2015r. (wtorek) o godz. 1000,  w sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu, ul. Krzywa 1, odbędzie się szkolenie na temat dopalaczy, dla nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Wykład wygłosi pan Tomasz Zakrzewski ekspert/trener z wieloletnim doświadczeniem: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy Ministerstwie Zdrowia RP.

Czytaj więcej...

11 kwietnia 2015 - Dzień Otwarty w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Szanowni Państwo!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w dniu 11 kwietnia br., w godzinach 10:00 – 14:00, organizuje obchody Światowego Dnia Zdrowia, połączone z Dniem Otwartym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. To już drugi raz, kiedy zapraszamy do siebie dzieci i dorosłych, aby zapoznać ich z działaniami realizowanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W tym roku zasadniczym celem organizowanego przedsięwzięcia jest promowanie szczepień ochronnych dzieci, a także zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych.

Czytaj więcej...

Wstrzymanie przyjmowania próbek, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w celu zachowania postępowania zgodnego z procedurami badawczymi, wstrzymuje przyjmowanie próbek:

 • materiału biologicznego           w okresie od 02 kwietnia 2015 r. do 03 kwietnia 2015 r.
 • żywności                                w okresie od 30 marca 2015 r. do 03 kwietnia 2015 r.

Wznowienie przyjmowania próbek do badań nastąpi od 07 kwietnia 2015 r.

Jednocześnie Stacja zapewnia, że w przypadku zatruć pokarmowych, w sytuacjach zagrożenie zdrowia lub życia standardowo zostanie uruchomiona procedura niezwłocznego przebadania próbki.

Odra – wciąż obecna, wciąż niebezpieczna

Odra jest chorobą zakaźną wywołaną przez wirus odry, który przenoszony jest drogą kropelkową, powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z osobą chorą. Choroba rozpoczyna się wystąpieniem objawów nieżytowych:

 • wysoka temperatura,
 • kaszel,
 • katar,
 • ostry nieżyt błony śluzowej gardła,
 • nieżyt spojówek,
 • po 2-3 dniach pojawia się wysypka na skórze twarzy i szyi, która rozprzestrzenia się na tułów i kończyny,
 • po 5-6 dniach wysypka ustępuje w takiej kolejności, w jakiej się pojawiła.

  Czytaj więcej...

Grypa –sytuacja epidemiologiczna w województwie małopolskim w 2015 r.

Grypa jest chorobą, której można zapobiegać w prosty i skuteczny sposób, poddając się co rocznym szczepieniom. Jest to najlepszy sposób zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy. Bezpieczne i skuteczne szczepionki są dostępne i stosowane od ponad 60 lat. Wg danych WHO szczepionki przeciw grypie mogą zapobiec nawet do 90% zachorowań na grypę wśród zdrowych osób dorosłych. Ponadto, wśród osób starszych szczepionka zmniejsza ryzyko wystąpienia ciężkich powikłań nawet o 60% a zgonów o 80%.

Czytaj więcej...

95-lecie służb sanitarno-epidemiologicznych oraz 60-lecie funkcjonowania Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wręczenie medali i odznaczeń dla zasłużonych pracowników.

13 lutego 2015 roku, o godz. 12.00 w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, odbyło się wręczanie medalu i odznaczeń pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej z terenu województwa małopolskiego.Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyznał Pani Marii Budz Medal Złoty, za długoletnią służbę. W imieniu Prezydenta RP medal wręczył Wojewoda Małopolski Jerzy Miller oraz p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego - Marek Posobkiewicz.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2015  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie