Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu - 20 listopada 2014 r

Dzień ten ma już 40-letnią tradycję. W 1974 roku dziennikarz Lynn Smith zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów -  w efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone powodzeniem akcji uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach - od 1991 roku także w Polsce.

Celem akcji jest  motywowanie palaczy do zerwania z nałogiem oraz ukazanie korzyści z życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Czytaj więcej...

Fakty o Eboli - New York Times

Pod linkiem zamieszczonym poniżej, na stronie New York Times można znaleźć aktualne dane dotyczące epidemii gorączki krwotocznej Ebola w postaci map, tabel oraz wykresów. Dane te dotyczą aktualnej oceny sytuacji w Afryce (liczba chorych i zmarłych) oraz przypadków zawleczeń gorączki Ebola USA i Europy jak również fakty dotyczące samej choroby (drogi zakażenia, objawy, sposoby ochrony osobistej).

http://www.nytimes.com/interactive/2014/07/31/world/africa/ebola-virus-outbreak-qa.html?_r=1

Czytaj więcej...

Warsztaty z zakresu zakażeń HIV dla nauczycieli oraz pedagogów i psychologów szkolnych

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie zaprasza na warsztaty z zakresu zakażeń HIV pedagogów i psychologów szkolnych oraz nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Miasta Krakowa, zainteresowanych poruszaną problematyką.

Warsztaty mają na celu dostarczenie podstawowej wiedzy dotyczącej HIV/AIDS osobom pracującym z młodzieżą w środowisku szkolnym. Wiedza ta jest niezbędna do prowadzenia skutecznych działań profilaktycznych.

Czytaj więcej...

Konferencja "Badam się, więc jestem - profilaktyka raka szyjki macicy i raka piersi"

W dniu 27 października 2014 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Badam się, więc jestem – profilaktyka raka szyjki macicy i raka piersi” organizowana we współpracy z Małopolskim Kuratorem Oświaty i Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Krakowie.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Polecamy

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 12) 25-49-555
fax (+48 12) 41-62-093
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2014  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie