Podsumowanie szkoleń dla szkolnych koordynatorów programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?”

W woj. małopolskim odbyły się cztery jednodniowe szkolenia pt. „Edukacja zdrowotna, jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień” skierowane do kadry pedagogicznej. Szkolenia zostały zorganizowane przez Główną Inspekcję Sanitarną przy współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Sączu, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

W dniach 17-18.02.2014 r. szkolenia odbyły się w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ulicy Basztowej 22 w Krakowie. Udział w nich wzięli szkolni koordynatorzy programu z 12 powiatów woj. małopolskiego (nowotarski, suski, krakowski, chrzanowski, oświęcimski, olkuski, miechowski, myślenicki, wielicki, wadowicki, proszowicki, tatrzański) – ogółem 107 przedstawicieli z 152 szkół ponadgimnazjalnych.

19.02.2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu miało miejsce szkolenie na które zaproszona została kadra pedagogiczna z 3 powiatów woj. małopolskiego (nowosądecki, limanowski, gorlicki). Łącznie udział wzięło 36 nauczycieli reprezentujący 52 szkoły ponadgimnazjalne.

Ostatnie szkolenie odbyło się  20.02.2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Łącznie przeszkolono 26 szkolnych koordynatorów programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” z 49 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego i brzeskiego.  

Wszystkie szkolenia, z zakresu założeń, celów i sposobów realizacji poprowadził dr Krzysztof Wojcieszek, autor programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, specjalista w zakresie psychologii i pedagogiki, w tym uzależnień i zachowań ryzykownych młodzieży, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii.

Program „ARS czyli jak dbać o miłość?” będzie realizowany przez trzy edycje, w następujących latach roku szkolnego 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał pakiet materiałów edukacyjnych, w skład którego wchodzą: podręcznik dla koordynatora szkolnego z płytą CD zawierającą prezentację nt. programu, 6 plakatów do zawieszenia w szkole, 150 broszur dla ucznia, 150 ulotek dla ucznia, 150 ulotek dla rodzica, 50 kwestionariuszy ankiety ewaluacyjnej, które po zakończeniu programu należy rozdać uczniom.

Szczegółowe informacje na temat programu edukacyjnego oraz materiały edukacyjne do pobrania można znaleźć na stronie internetowej www.e-stawiamnazdrowie.pl oraz na platformie internetowej Projektu KIK/68 www.zdrowiewciazy.pl

Pan Krzysztof Wojcieszek podczas szkolenia pt. „Edukacja zdrowotna jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień” 
(17.02.2014 r.,  Małopolski Urząd Wojewódzki)

Uczestnicy szkolenia pt. „Edukacja zdrowotna jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień”
 (18.02.2014 r., Małopolski Urząd Wojewódzki)

 

Agnieszka Hejmo – koordynator regionalny Projektu
Dział Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia
Data wprowadzenia: 24.02.2014 r.
Data ostatniej aktualizacji: 25.02.2014 r.

 

Pliki do pobrania:

  • 1 (529 kB)