V Dzień Otwarty WSSE w Krakowie – 19 maja 2018 r.

19 maja 2018 roku w godzinach 10:00-14:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie organizuje 5 Dzień Otwarty, podczas którego mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli zapoznać się z działalnością Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Partnerów wspierających nas w organizacji wydarzenia. Dzień Otwarty ma charakter rodzinnego pikniku organizowanego na terenach zielonych należących do WSSE w Krakowie przy ul. Prądnickiej 76.

W tym roku mamy zaszczyt gościć Fundację Europejska Klinika Cukrzycy. Na terenie WSSE w Krakowie stanie specjalny DIABETOBUS  – mobilna klinika cukrzycy w którym każdy uczestnik będzie mógł bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze krwi, poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, a także zasięgnąć porady lekarza, dietetyka lub edukatora społecznego.

Wydarzenie wesprze również fizjoterapeuta UZDROWISKA SWOSZOWICE, którzy poprowadzi GIMNASTYKĘ Z PIŁKAMI zarówno dla tych młodszych jak i starszych uczestników.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w ZAJĘCIACH Z DOGOTERAPEUTĄ I CZWORONOGIEM, który na co dzień prowadzi warsztaty dogoterapii w Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika w Krakowie.

Wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty badań profilaktycznych i poradnictwa dietetycznego, a na najmłodszych uczestników czeka jak co roku wiele ciekawych atrakcji!

Przewidywany program zajęć z dogoterapeutą i czworonogiem*:
10:00 – 11:30 – 4 spotkania ciągiem po ok. 20 min
11:30 – 12:00 – przerwa
12:00 – 14:00 – 6 spotkań ciągiem po ok. 20 min.

W 1 spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 10 dzieci.
* program może ulec niewielkim zmianom

Wydarzenie otrzymało patronat honorowy:

Piotra Ćwik – Wojewody Małopolskiego

Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

TVP3 Kraków

Radio Kraków

Miasto Pociech