Podsumowanie konferencji pt. „Edukacja o zagrożeniach wynikających z używania nowych substancji psychoaktywnych (NSP) – propozycje zajęć profilaktyczno-edukacyjnych”

Składamy serdeczne podziękowania współorganizatorowi konferencji, pani Małgorzacie Nowobilskiej-Stanios, Ekspertowi  Wojewódzkiemu ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego za wsparcie merytoryczne i pomoc w organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Dziękujemy także prelegentom za bogate naukowo wystąpienia i uczestnikom za tak tłumne przybycie.    

Konferencja, która odbyła się 27 listopada 2019 r. w Centrum Konferencyjnym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej 80 w Krakowie dotyczyła przekazania najnowszej wiedzy na temat nowych substancji  psychoaktywnych (NSP), zagrożeń wynikających z używania nowych narkotyków, rozprzestrzeniania się nowych narkotyków – walki z dynamicznym rynkiem, skutków zdrowotnych działania nowych narkotyków oraz propozycji działań profilaktycznych i wychowawczych z zakresu profilaktyki uzależnień realizowanej w ramach szkolnego programu profilaktyki.

Konferencja skierowana była do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pracowników placówek nauczania i wychowania, a także pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Ogółem w konferencji wzięło udział 220 osób.

Mamy nadzieję, iż był to dobrze zainwestowany czas, wykorzystany na poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki używania nowych substancji psychoaktywnych, wymianę doświadczeń i poznanie ciekawych prelegentów.

Bez Państwa udziału realizacja konferencji nie byłaby możliwa. Dziękujemy!

Poza wyrażeniem słów podziękowania, poniżej przedstawiamy prezentacje prelegentów i krótką fotorelację z naszego przedsięwzięcia.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach.

Prezentacje multimedialne:

  1. Znaczenie badań ESPAD dla profilaktyki – Małgorzata Nowobilska-Stanios, Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego
  2. Wybór należy do Ciebie – narzędzie edukacyjne w postaci gry planszowej – Hanna Maciejewska, Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL
  3. Unplugged – Joanna Grochowska, Fundacja Pozytywnej Profilaktyki, Wrocław
  4. Sytuacja epidemiologiczna w obszarze nowych narkotyków- Joanna Kosmala, koordynator ds. nadzoru nad środkami zastępczymi WSSE w Krakowie
  5. NSP – Bartosz Michalewski, MONAR Nowe Substancje Psychoaktywne – co należy wiedzieć – dr Leszek Satora, toksykolog